top of page

MARCH 6TH, 2024

tnc20-logo-transparent (1).webp

WEdnesday

TIMESLOT
PIANOS (MAIN STAGE)
PIANOS (UPSTAIRS)
ARLENE'S GROCERY
BERLIN
MERCURY LOUNGE
ROCKWOOD (ROOM 1)
BAKER FALLS
5:00 PM
HUGMYND (UK)
M for Montreal Presents
5:15 PM
Luge (CA)
5:45 PM
Teddy Hunter (Wales)
6:00 PM
Sugar For the Pill (GR)
6:30PM
Dresser (CA)
Sasha Cay (CA)
6:45 PM
Flowers for the Dead (US)
Radio Free Brooklyn Presents:
7:00 PM
PANIK FLOWER (US)
Hotel Mira (US)
7:15PM
Rosier (CA)
Housewife (CA)
7:30 PM
Orchestra Gold (ML/US)
7:45 PM
poolblood (CA)
Vera Ellen (NZ)
8:00 PM
Tagua Tagua (BR)
Winona Forever (CA)
8:15 PM
Scrounge (UK)
8:30 PM
Hot Garbage (CA)
Lucy Kruger & The Lost Boys (DE)
8:45 PM
Oceans (AU)
Hippie Hourrah (CA)
9:00 PM
Cucamaras (UK)
9:15 PM
Ultra Q (US)
Moon Walker (US)
9:30 PM
church crush (US)
La Sécurité (CA)
9:45 PM
Factual Brains (US)
10:00 PM
Island Moons (US)
Saloon Dion (UK)
10:15 PM
NOBRO (CA)
10:30 PM
Idle Hours (UK)
10:45 PM
King Bug (US)
Holiday Ghosts (UK)
11:15 PM
Vox Rea (CA)
11:30 PM
Chavez Cartel (AU)
Dirty Sound Magnet (CH)
12:00 AM
Langkamer (UK)
12:15 AM
Dropper (US)
12:45 AM
Last Waltzon (CA)

MARCH 7TH, 2024

tnc20-logo-transparent (1).webp

THURSDAY

TIMESLOT
PIANOS (SHOWROOM)
PIANOS (UPSTAIRS)
ARLENE'S GROCERY
BERLIN
HEAVEN CAN WAIT
BOWERY ELECTRIC (MAIN)
MERCURY LOUNGE
ROCKWOOD (ROOM 1)
BAKER FALLS
12:30 PM
12:30-6:30 Ditto X: NYC Panels
12:30-6:30 Ditto X: NYC Panels
6:30PM
6:30-8:30 Ditto Mixer
Dedstrange Party
Joyzine Party
BrooklynVegan Presents
7:00 PM
Friend of a Friend (US)
Phantom Signals (US)
Starcleaner Reunion (US)
Hadda Be (UK)
The Wesleys (CA)
iskwē (CA)
Sara Parigi (IT)
Holiday Ghosts (UK)
7:45 PM
Last Waltzon (CA)
min.a (US)
Canned Pineapple (UK)
flirting. (UK)
Langkamer (UK)
WAN (PE)
William The Conqueror (UK)
Sasha Cay (CA)
MX Lonely (US)
8:30 PM
Keep (US)
OSKA (AT)
Dirty Sound Magnet (CH)
Luge (CA)
Scrounge (UK)
Jelly Kelly (US)
Sick Joy (UK)
HUGMYND (UK)
La Sécurité (CA)
9:15 PM
FRANKIIE (CA/US)
Love Language (CA)
Carinae (US)
Pop Music Fever Dream (US)
Idle Hours (UK)
Coral Moons (US)
Loveseat Pete (US)
Bells Larsen (CA)
NOBRO (CA)
10:00 PM
Winona Forever (CA)
Two-Man Giant Squid (US)
BALACLAVA (US)
Shelf Lives (UK)
Melody Fields (SE)
CHAII (NZ)
The Band Cope (US)
Meagre Martin (DE)
10:45 PM
Sun Entire (CA)
High. (US)
Sham Family (CA)
Petite League (US)
PAPISA (BR)
Prewn (US)
11:30 PM
Retrofile (CA)
Bruiser and Bicycle (US)
Telula (US)
Radio Trapani (IT/NL)
Robber Robber (US)
12:15 AM
Hot Garbage (CA)
Keegan Powell (CA)
Silent Mass (US)
1:00 AM
TIMESLOT
PIANOS (SHOWROOM)
PIANOS (UPSTAIRS)
ARLENE'S GROCERY
BERLIN
HEAVEN CAN WAIT
BOWERY ELECTRIC (MAIN)
MERCURY LOUNGE
ROCKWOOD (ROOM 1)
BAKER FALLS
12:00 PM
Planetary Party
12:45 PM
Saloon Dion (UK)
poolblood (CA)
1:00 PM
sunnsetter (CA)
1:15 PM
William The Conqueror (UK)
1:30 PM
Vera Ellen (NZ)
flirting. (UK)
1:45 PM
FRANKIIE (CA)
2:00 PM
Empty Nesters (CA)
2:15 PM
Oceans (AU)
Friend of a Friend (US)
2:30 PM
Crystal Canyon (US)
2:45 PM
Boy With Apple (SE)
3:00 PM
RIP Dunes (US)
Dresser (CA)
Shunk (CA)
3:15 PM
La Securité (CA)
3:30 PM
Hippie Hourrah (CA)
3:45 PM
Hiding Places (US)
Hollows (UK)
MINAS (Wales)
4:00 PM
Hause Plants (PT)
4:15 PM
Talking to Shadows (US)
4:30 PM
Hadda Be (UK)
KT Laine (CA)
Dirty Sound Magnet (CH)
4:45 PM
Shelf Lives (UK)
5:00 PM
CHAII (NZ)
5:15 PM
Rosier (CA)
Sun Entire (CA)
Sham Family (CA)
5:30 PM
Stuck in The Sound (FR)
5:45 PM
Kingfisher (SE)
6:00-7:00 Groover Reception
6:15 PM
6:30 PM
Indie Pop Showcase
Bands do BK Party
7:00 PM
Sara Parigi (IT)
7:00-8:30 Focus Wales Mixer
Flowers for the Dead (US)
DD Island (US)
Phantom Wave (US)
The Band Cope (US)
Winona Forever (CA)
ZOLA (US) Presented by Groover
Nara's Room (US)
7:45 PM
POSTDATA (CA)
Phantom Handshakes (US)
Programmique (US)
Durian Silo (US)
Shunk (CA)
Hiding Places (US)
Georgie Boyd (UK)
partygirl (US)
8:00 PM
Teddy Hunter (Wales)
8:30 PM
yael s. copeland (US)
My Favorite (US)
Sugar For The Pill (GR)
Loveseat Pete (US)
PAPISA (BR)
Diary (US)
Friend of a Friend (US)
Hause Plants (PT)
9:00 PM
Minas (Wales)
9:15 PM
Canned Pineapple (UK)
The National Honor Society (US)
Mr Floyd Larry (US)
Sick Joy (UK)
FRANKIIE (CA)
Palomino Blond (US)
Outer Shapes (US)
Los Premios (ES)
10:00 PM
NOBRO (CA)
Paper Lady (US)
Telula (US)
Housewife (CA)
Retrofile (CA)
Sub*T (US)
Nicole Yun (US)
Mary Shelley (US)
10:45 PM
Meagre Martin (DE)
Ultra Q (US)
Silver Liz (US)
Currls (UK)
11:30 PM
Dream Nails (UK)
Cucamaras (UK)
Sarakiniko (FR)
Chavez Cartel (AU)
12:15 AM
iskwē (CA)
Niño Disco (US)

MARCH 8TH, 2024

tnc20-logo-transparent (1).webp

FRIDAY

MARCH 9TH, 2024

tnc20-logo-transparent (1).webp

saturday

TIMESLOT
PIANOS (SHOWROOM)
PIANOS (UPSTAIRS)
ARLENE'S GROCERY
BERLIN
HEAVEN CAN WAIT
BOWERY ELECTRIC (MAIN)
MERCURY LOUNGE
ROCKWOOD (ROOM 1)
BAKER FALLS
DELANCY
12:00 PM
Dedstrange Party
Shoegaze Party
12:00 PM
Crystal Canyon (US)
The National Honor Society (US)
12:45 PM
Iceblynk (US)
Canned Pineapple (UK)
1:00 PM
Carinae (US)
1:15 PM
Sarakiniko (FR)
1:30 PM
Bloody Knives (US)
Vox Rea (CA)
1:45 PM
Lucy Kruger & The Lost Boys (DE)
2:00 PM
Last Waltzon (CA)
2:15 PM
Silent Mass (US)
Mother Tongues (CA)
2:30 PM
Programmique (US)
2:45 PM
Langkamer (UK)
3:00 PM
sunnsetter (CA)
Hippie Hourrah (CA)
Dream Nails (UK)
3:15 PM
Them Airs (US)
3:30 PM
WAN (PE)
3:45 PM
Talking To Shadows (US)
Spyres (Scotland)
Subsonic Eye (SG)
4:00 PM
Palomino Blond (US)
4:15 PM
Currls (UK)
4:30 PM
Lavender Blush (US)
Georgie Boyd (UK)
Los Premios (ES)
4:45 PM
Prewn (US)
5:00 PM
Slash Need (US)
5:15 PM
Keep (US)
Keegan Powell (CA)
CHAII (NZ)
5:30 PM
Ducks Ltd. (CA)
5:45 PM
Exclaim! Presents
Holiday Ghosts (UK)
The Spanish Wave Presents:
7:00 PM
Winona Forever (CA)
Exclaim! Presents
Boy With Apple (SE)
Bloody Knives (US)
Reme (ES/UK)
min.a (US)
Earth Dad (US)
OSKA (AT)
Ecletic Charango Beats (US)
7:15 PM
KT Laine (CA)
7:45 PM
The Wesleys (CA)
Melody Fields (SE)
LOW-RES (SE)
airu (ES)
Subsonic Eye (SG)
Coral Moons (US)
Kingfisher (SE)
Orange Doors (US)
8:00 PM
Rosier (CA)
8:30 PM
Hotel Mira (CA)
Mr Floyd Larry (US)
Stuck in The Sound (FR)
Los Premios (ES)
P.H.0 (US)
Heffner (US)
Love Language (CA)
Tennis Courts (US)
8:45 PM
Bells Larsen (CA)
9:15 PM
Sham Family (CA)
Sugar For The Pill (GR)
O. Wake (US)
GOKUMON (JP)
RIP Dunes (US)
Empty Nesters (CA)
Ultra Q (US)
9:30 PM
iskwē (CA)
Niño Disco (US)
10:00 PM
sunnsetter (CA)
Oceans (AU)
MINAS (Wales)
BackDrop Cinderella (JP)
Vox Rea (CA)
Tagua Tagua (BR)
Wince (US)
10:45 PM
Slash Need (CA)
Ducks Ltd. (CA)
Hollows (UK)
Big Bliss (US)
11:30 PM
Mother Tongues (CA)
Head North (US)
Island Moons (US)
Them Airs (US)
12:15 AM
POSTDATA (CA)
Roost.World (US)

MARCH 10TH, 2024

tnc20-logo-transparent (1).webp

SUNDAY

TIMESLOT
PIANOS (SHOWROOM)
PIANO'S (UPSTAIRS)
ARLENE'S GROCERY
12:00 PM
Closing Party
12:00 PM
Closing Party
Closing Party Presented by Maker Park Radio:
Flowers for the Dead (US)
12:45 PM
Starcleaner Reunion (US)
1:00 PM
Shunk (CA)
1:15 PM
Sara Parigi (IT)
1:30 PM
Housewife (CA)
1:45 PM
The Wesleys (CA)
2:00 PM
savingprivateliam
2:15 PM
Diary (US)
2:30 PM
Sugar For The Pill (GR)
2:45 PM
LOW-RES (SE)
3:00 PM
Ducks Ltd. (CA)
3:15 PM
Hause Plants (PT)
3:30 PM
Radio Trapani (IT/NL)
3:45 PM
Mr Floyd Larry (US)
4:00 PM
King Bug (US)
4:15 PM
Idle Hours (UK)
4:30 PM
Palomino Blond (US)
4:45 PM
Reme (ES/UK)
5:00 PM
Hotel Mira (CA)
5:15 PM
Cucamaras (UK)
5:30 PM
Lucy Kruger & The Lost Boys (DE)
5:45 PM
Saloon Dion (UK)
6:00 PM
6:15 PM
airu (ES)
7:00 PM
Outer Shapes (US)
7:45 PM
Love Language (CA)
8:30 PM
Orange Doors (US)
9:15 PM
Subsonic Eye (SG)
10:00 PM
Slash Need (CA)
10:45 PM
Hadda Be (UK)
bottom of page